Dél-Nyírségi Kerékpáros Örökségkör

2024. június 29. Nagykálló,

A Nyírség kiemelt történelmi emlékhelyei és örökséghelyszínei között barangolhatunk egy újabb kerékpártúra keretében.

Olyan örökséghelyszínekkel, műemlékekkel ismerkedhettek meg, amelyek Magyarország fontos történelmi és szakrális emlékhelyei, meghatározó jelentőségű művészettörténeti emlékei. Többek között meglátogatjuk a Kárpát-medence egyik legjelentősebb zarándokhelyét, a görög katolikus máriapócsi székesegyházat, a nemzetközi szinten is számon tartott nyírbátori református templomot, a Báthori István Múzeumot és a nyírbátori minorita templomot.

A túra során a Báthori család legendás múltjával és a magyar történelmet formáló jelentőségével is meg fogtok ismerkedni, a Kállayak egykori birtokközpontjában Kállósemjénben álló kúria pedig a Kállay család múltjába enged betekintést.

Ha szeretitek a régi históriákat, az építészeti emlékeket, ha érdeklődtök a művészettörténelem iránt, akkor ezt a túrát semmi esetre se hagyjátok ki.

Útvonal:
Nagykálló – Kállósemjén – Pócspetri – Máriapócs – Nyírgyulaj – Nyírbátor – Nyírbogát – Nyírmihálydi – Szakoly – Balkány – Biri – Nagykálló

Táv: 73 km

Időpont: 2024. június 29. (szombat)

Szakvezető: Szatmári István, műemlékvédelmi szakértő

Túravezető: Dobos Péter – Szondi Károly

Jelentkezés:
Jelentkezési lap kitöltésével a www.oroksegtura.hu weboldalon.

További információk:
Középkori Templomok Útja Egyesület
e-mail: kozepkoritemplomokutja@gmail.com
telefon: +36 30/446-8383
www.facebook.com/oroksegtura
www.oroksegtura.hu

A program változtatási jogát fenntartjuk!