A magyar Szent Korona vármegyéi

2021. november 29. - december 2. Nyíregyháza, Szabadság tér 9. Váci Mihály Kulturális Központ

A Kárpátaljai Szövetség szervezte a Szent István keresztény hagyatéka – a magyar Szent Korona vármegyéi címmel, a Váci Mihály Kulturális Központban nyílt vándorkiállítást, mely a történelmi Magyarország 64 vármegyéjét örökítette meg óriás méretű olajképeken. Alkotójuk a kárpátaljai Kovach Anton.

A vándorkiállítás Debrecenből érkezett Nyíregyházára, majd Sopronba utazik, utána határon túli területekre szállítják. A Váci Mihály Kulturális Központban december 2-ig tekinthetik meg a nagyméretű alkotásokat.