A rovarok élete – premier

2022. január 13. Nyíregyháza, Móricz Zsigmond Színház

Egy krími üdülőhelyen alkoholmérgezést kap a helyi lakosság véréből mintát venni érkezett amerikai ügynök, egy apa saját példájával teszi világossá a fia számára, mi az élet értelme, egy nő romantikus szerelemről álmodik, de sivár magány lesz a sorsa, egyetlen lánya is elhagyja.

És közben ragyognak a csillagok, hullámzik a tenger, életek születnek és múlnak el nyomtalanul. A rovarok élete allegóriaként szolgál, a szerző valójában az Embert helyezi terráriumba, hogy nagyítókkal vizsgálhassuk kicsinységét.

Az előadás rendezője, Kovács D. Dániel a fiatal rendezőgeneráció egyik legtehetségesebb tagja, Junior Prima díjas alkotó. Többször dolgozott a budapesti Katona József Színházban, de rendezett a Vígszínházban és az Örkény Színházban is.

Premier: január 13-án (csütörtökön) 19:30
Helyszín: Móricz Zsigmond Színház (Nyíregyháza, Bessenyei tér 13.)

Jegyek elérhetőek online ide kattintva.