A Tenkes kapitánya | Mandala Nyár

2022. augusztus 16. Nyíregyháza, Tölgyes u. 1. Sóstói Múzeumfalu

A Tenkes kapitánya című történelmi kalandfilm meghatározó szerepet töltött be a magyar televíziózás történetében. Az 1964-ben készült fekete-fehér film – mint a Magyar Televízió első sorozata – annak idején óriási népszerűségre tett szert.

A téma a Rákóczi-szabadságharc idején, Siklós környékén folyó kuruc–labanc küzdelmeket idézi. A főszereplő Eke Máté katonája ugyan költött személy, de számos jobbágykatonából lett kuruc tiszt történelmi alakját ötvözi egybe.

Megőrizve a film legjelentősebb, legszórakoztatóbb epizódjait, a táncegyüttes megidézi a kuruc kor legendás személyeit, zenei- és mondavilágát. Néptáncos kincsünk segítségével felidézzük nemzetünk történelmének e korszakát, teljesebb képet nyújtva a kor nevezetes és névtelen hőseiről.

Előadja a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncosai és Zenekara, valamint a Honvéd Férfikar.

Az előadás helyszíne:
Sóstói Múzeumfalu szabadtéri színpada
Nyíregyháza, Tölgyes u. 1.

Az előadás időpontja:
2022. augusztus 16. (kedd) 20:30 óra
Esőnap: augusztus 17.

Jegyek elővételben:
Nyíregyházi Turisztikai Információs Központ
Nyíregyháza, Kossuth tér 1. (nagy postával szemben)

Online: tixa.hu weboldalon kapható.