Adventi forgatag Nyíregyházán

2022. december 8. - 31. Nyíregyháza, Kossuth tér

Idén is lesz adventi vásár Nyíregyházán. A város karácsonyfája – egy 13 méter magas fenyő – már november közepén a helyére került és illatával fokozza az ünnepi hangulatot. A várakozások szerint arra is lesz lehetőség, hogy a fát a gyerekek díszítsék fel és elhelyezzék rajta rajzaikat, kívánságaikat, mivel Nyíregyházán ez már hagyománynak számít.

A belvárosban már felállították a faházakat is, melyekben mintegy 50 árus kínálja majd portékáit. A hagyományok szerint lesz kézműves vásár, ételek, italok és helyi termékek széles választéka. Az érdeklődőket a karácsonyi hangulatot megidéző kürtőskaláccsal, lepénnyel, halászlével, valamint díjnyertes pálinkákkal, forralt borral várják a forgatagban. A korábbi évek hagyományaihoz híven az adventi időszakban idén is frissen sült, ajándék lapcsánkával készülnek csütörtökönként a Kossuth téren, 15:30-tól.

A karácsonyi fényeket a római katolikus templom tornyából vagy a kalandvágyók egy 30 méter magas óriáskerékről is megcsodálhatják.

Az ünnepvárás a fények felkapcsolásával és az első adventi gyertya meggyújtásával veszi kezdetét, november 27-én. A város 16:30-kor borul fénybe, majd a Nyíregyházi Cantemus Kórus előadását láthatják. Az ünnepi programsorozat is ezen a napon kezdődik.