Aktív családi hétvége a Nyírségben

2021. július 31. Nyíregyháza, Sóstói Múzeumfalu

Az Otthonról Haza rendezvénysorozat célja, hogy aktív programokon keresztül kösse össze a határon innen és túl élő magyarokat, miközben közelebb hozzák őket hazánk természeti, épített és kulturális kincseihez. Az egynapos túra során a résztvevők várostörténeti kerékpártúrán vehetnek részt Nyíregyházán, emellett vízitúrán is kipróbálhatják magukat a Sóstói-tavon. Az aktív programok mellett hagyományőrző helyszíni programok várják majd a látogatókat.

Dátum: Július 31.
Helyszín: Nyíregyháza

PROGRAMOK
8.00 – Regisztráció
9.00 – Megnyitó a Múzeumfaluban
10.00 – Vezetett kerékpár és gyalogtúrák indulása

Kerékpártúrák:
• Várostörténeti kerékpártúra Nyíregyházán (37 km) Tervezett idő: 4-5 óra, létszámkorlát: 40 fő
• Tirpák telepesek nyomában – a bokortanyák világában (33 km) – könnyű túra, tervezett idő: 4-5 óra, létszámkorlát: 40 fő
• Rétközi örökségkör – Kerékpártúra letűnt korok és tájak emlékei között (97 km) – haladó túra, tervezett idő: 6-8 óra, létszámkorlát: 40 fő
• Rétközi kör időfutam (97 km) – haladó túra, egyéni teljesítménytúra, időfutam

Vezetett gyalogtúrák:
* 11:00 és 14:00 óra Ismerd meg Nyíregyházát – vezetett városi séta (3 km)
* 11:00 óra Gyalogtúra a Sóstói erdőben (10 km)
* 12:00 és 14:00 óra Nordic walking a Sóstói Erdőben (8 km)
* 13:00 óra Kincskereső kaland-játék (5 km)

Vízitúrák a Sóstói-tavon:
• Vízitúra gyorstalpaló – oktatás kezdőknek, tervezett idő: 2 óra, létszámkorlát: 50 fő
• Ügyességi verseny a Sóstói tavon (haladóknak), tervezett idő: 2 óra, létszámkorlát: 50 fő

Helyszíni programok:
• Vezetett tárlatvezetések a Múzeumfaluban (két óránként induló tárlatvezetés)
• Hagyományőrző foglalkozások (5 foglalkozás: pl. fazekaskodás, mézeskalács készítés, gyertyaöntés, élő porták)
• Népi gasztronómiai kóstoló (ismerkedés a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye ízeivel)
• Időszaki szabadtéri kiállítás: Felső-Tisza-vidék kulturális öröksége
• Zenés program

Regisztráció és bővebb információ IDE KATTINTVA.

Covid-19 info:
A rendezvényt a mindenkor hatályos törvényi szabályozások szerint tartják meg. A helyszínen be kell mutatni a védettségi igazolványt vagy egyéb hitelt érdemlően bizonyító erejű igazolást az oltás megtörténtéről.