Apácák | Mandala Nyár

2022. július 8. Nyíregyháza, Tölgyes u. 1. Sóstói Múzeumfalu

A 30 éves Mandala Dalszínház jubileumi nyári programjában az Apácák című musical vígjátékot láthatjuk júliusban, Kökényessy Ági rendezésében. A darabnak a Sóstói Múzeumfalu szabadtéri színpada ad otthont.

Időpont:
2022. július 8. (péntek) 20.30 óra
Esőnap: július 11.

Jegyek elővételben:
Nyíregyházi Turisztikai Információs Központ
Nyíregyháza, Kossuth tér 1. (nagy postával szemben)

Online:tixa.hu weboldalon kapható.

Ötvenkét nővér arccal a mérgező levesben! – előfordul az ilyesmi egy balul elsült gombavacsora után, még egy zárdában is. A helyzet tragikus, a végtisztesség drága, a megoldás pedig arra az öt nővérre hárul, akik egy Bingo-party miatt hagyták ki az “utolsó vacsorát”.

A helyzet “Nunsense”. De a társaság oltári és olyan show-t rittyentenek, ami egyszerűen mennyei! Az öt nővér sziporkázó zárdahumorú missziójának hazai ősbemutatója 1992. decemberében a Madách Színházban volt, ahol Mária Lea nővért Kökényessy Ági alakította. Ott akkor annyira összeforrt a szereppel, hogy nélküle nem is játszották a darabot. – A Madách Színház egykori produkcióját a Mandala Dalszínház 1995-ben látta vendégül a Mandala Nyár keretében a Nyíregyházi Szabadtéri Színpadon.

Kökényessy Ági most nem csak szereplője, hanem rendezője is a darabnak. Egykori karakterét Házi Anita kelti majd életre, aki Vándor Éva, Németh Anna, Simon Kata mellett, élő zenével, dallal, tánccal, sőt megkapóan egyedi vizuális animációkkal kiegészített oltári komédiát produkálnak.