Falusi Húsvét a Múzeumfaluban

2022. április 15. - 18. Nyíregyháza, Tölgyes u. 1. Sóstói Múzeumfalu

Éld át az igazi falusi Húsvét hangulatát a Sóstói Múzeumfaluban!  Ismerd meg a népi szokásokat, készülj úgy a Húsvétra, ahogy annak idején nagyszüleink tették! Magyarország legnagyobb regionális szabadtéri múzeuma Nyíregyháza üdülőövezetében, Sóstógyógyfürdőn található, a belvárostól mindösszesen 10 perc autóútra.

A skanzenben az ünnepi ráhangolódás és készülődés már április 15-én, pénteken elkezdődik hagyományos tojásfestéssel és húsvéti ételek készítésével. A rendezvény kézműves foglalkozásokkal és gasztronómiai elemekkel szombaton és vasárnap is folytatódik, majd a hangulat Húsvéthétfőn teljesedik ki igazán, tradicionális, falusi locsolkodással .

Időpont:
2022. április 15-18. (péntektől-hétfőig)

Helyszín:
Sóstói Múzeumfalu
Nyíregyháza, Tölgyes u. 1.

Belépő:
Felnőtt: 1200 Ft
Diák és nyugdíjas: 600 Ft
6 év alatt és 70 év fölött ingyenes!