Görbe tükrök | színház

A Görbe tükrök című produkciót láthatják bérletszünetben 2023. március 4-én a nyíregyházi Művész Stúdióban.

David Lindsay-Abaire korai színdarabja kiválóan ötvözi az amerikai drámairodalom hagyományait az európai abszurd jeles képviselőinek hagyatékával. Véresen komolytalan krimit látunk itt, amelyben minden, legyen az tárgy vagy ember, más alakot ölt, ahogyan főhősünk, Claire egyre mélyebbre jut az énkeresés nyúlüregében. Bizony, ez is Lewis Carrol világa, ahol a képzelet megóv a valóságtól, s a tükrök megcsalják a fényt. A darab másik tartópillére a család. Annak minden hozadékával… Egy Tarantino által fényképezett családállítás, véresen és rengeteg humorral. A szerzőt idézve: Claire olyan nyugtalanító világban él, ahol az őrült komikum és a valóságos veszély szétválaszthatatlanul egybegabalyodik… Rendezőnek, színésznek egyaránt pazar lehetőség, igazi kihívás a darab, ahol valóban nincs kis szerep, nincs olyan alak, akinek ne lenne titka, motivációja, ne lenne olyan testi-lelki nyomora, amit ne mázsás súlyként cipelne végig a történeten, s ne akarná legalább egy kicsit agyoncsapni vele a másikat.

A Görbe tükrök című előadást a mozivászonról és televízió képernyőről egyaránt jól ismert, rendkívüli tehetségű, hírneves színművész, Kovács Lehel rendezésében láthatja majd a nyíregyházi közönség.

Előadás időpontja:
2023. március 4. (szombat) 19:30

Előadás helyszíne:
Művész Stúdió
Nyíregyháza, Bethlen Gábor út 14.

Jegyek:
A moriczszinhaz.jegy.hu oldalon elérhetőek.