Grecsó Krisztián: Valami népi című könyvbemutatója

2022. március 17. Nyíregyháza, Színház u. 2. Szindbád

Grecsó Krisztiánnal, napjaink egyik legnépszerűbb magyar írójával találkozhatunk a Szindbádban március 17-én.

Grecsó Krisztián 1976-ban született Szegváron, Újlipótvárosban él, az Élet és Irodalom munkatársa. Író, költő, dalszerző.

Általános iskoláit szülőfalujában végezte, utána a csongrádi Batsányi János Gimnáziumban érettségizett. A békéscsabai Kőrösi Csoma Sándor Főiskolán végzett, mint tanító. A József Attila Tudományegyetem magyar szakát 2001-ben fejezte be. Volt napilapos újságíró a Békés Megyei Napnál, rövid ideig tárcista a Délmagyarországnál. 1997-től a Bárka folyóirat külső munkatársa, 2001-től szerkesztője. Volt a Nők Lapja vezetőszerkesztője és a Szépírók Társaságának alelnöke. 2009-től vezeti az Élet és Irodalom prózarovatát.

Regényei megjelentek arabul, csehül, németül, horvátul, lengyelül, szlovénul, törökül és oroszul. Írt forgatókönyveket és több színdarabot, szövegkönyvet is jegyez. Ismert zenekaroknak és énekeseknek írt dalszövegeket. Számos díj, elismerés birtokosa.

A bemutató időpontja:
2022. március 17. (csütörtök) 17:30

Helyszín:
Szindbád Rendezvényterem
Nyíregyháza Színház utca 2.

Jegyek:
Online ide kattintva elérhetőek.