Honfoglalás kori kiállítások

2021. november 14. Nyíregyháza, Benczúr tér 21. Jósa András Múzeum

A nyíregyházi Jósa András Múzeumban két, egymást kiegészítő honfoglalás kori leletanyagot bemutató kiállítás nyílt. Az Elit alakulat 2.0 című miskolci vándorkiállítás Csíkszereda után Magyarországon Nyíregyházán látható újra. A látványos és interaktív elemek segítségével bepillantást nyerhetünk egyrészt a régészet világába, másrészt megismerkedhetünk a Karoson feltárt leggazdagabb honfoglalás kori temetők leletanyagával.

Emellett a Jósa András Múzeum egy önálló kiállítás keretében mutatja be saját gyűjteményének legjavát Szabolcs vezér földjén címmel. A több mint 150 éves múzeum legszebb régészeti tárgyai közé tartoznak a honfoglalás kori leletek. Ezen belül is legismertebbek a pompás hajfonatkorongok és tarsolylemezek, amelyek most bemutatásra kerülnek.

A kiállítások november 14-ig tekinthetőek meg.

Nyitva tartás:

Keddtől vasárnapig, 9:00-17.00 óráig.
Belépőjegyet 15.40 óráig vásárolhatnak.