Keresztül-kasul | színház

2022. november 18. Nyíregyháza, Bessenyei tér 13. Móricz Zsigmond Színház

A 21. VIDOR Fesztiválon a legjobb női alakításért járó díjat POKORNY LIA, legjobb férfi alakításért járó díjat KIRÁLY DÁNIEL nyerte el a Keresztül-kasul című előadásban nyújtott alakításáért. A rendkívül szórakoztató, érzelmes amerikai sikerdarab a VIDOR után közkívánatra újra Nyíregyházán szerepel, ezúttal azonban már a Nagyszínpadon!

A szellemes és romantikus vígjáték egyik megfejtése bizonyosan az: racionális világunkban is elég lehet másfél óra ahhoz, hogy egy kiszámíthatóan és szokásosan unalmasnak induló utazás kiszámíthatatlanul és szokatlanul érzelmessé és szenvedélyessé váljon. Janet nincs jó kedvében, amikor szombat hajnalban felszáll a San Franciscó-i repülőtérről induló helyközi gyorsvonatra. Janet pszichoterapeuta. Mániás keresztrejtvényfejtő. Most is nála van a New York Times szombati melléklete a rejtvényekkel. Mindig tollal írja be az üres mezőkbe a szavakat, biztos a megfejtéseiben. Profi rejtvényes. Pillanattal az ajtók záródása előtt felugrik egy férfi a szerelvényre. Ő Josh. Volt színész, dolgozott a családi gombüzletben, tizennyolc hónapja nincs állása, alkalmi feladatokból él, például a keresztény ünnepeken őt bízzák meg repülőtéri munkával. Josh zsidó. Janet katolikus. Mindketten házasok. Mindketten magányosak. Egymás számára teljesen idegenek. Aztán Josh is kinyitja a New York Times szombati mellékletét, ő is belekezd a keresztrejtvényfejtésbe. Ceruzával töltögeti a vízszintes és függőleges sorokat. Amatőr rejtvényes. Janet, aki azt gondolja, hogy a keresztrejtvény az élet metaforája, segítséget kínál Joshnak. Szóról szóra, keresztül-kasul haladnak a rejtvényben, közben egyre több mindent ismernek meg a másikból, igyekeznek kitölteni az üres lelki rubrikákat.

Az előadás időpontja:
2022. november 18. (péntek) 19.00

Az előadás helyszíne:
Móricz Zsigmond Színház, Nagyszínpad
Nyíregyháza, Bessenyei tér 13.

Jegyek:
A Színház Jegyirodájában, valamint online IDE KATTINTVA