Kulturális Örökség Napjai Nyíregyházán

2021. szeptember 18. - 19. Nyíregyháza,

A kulturális örökség része életünknek, emlékeket idéz fel, meghatározza mindennapi hangulatunkat, magában foglalja az összetartozásunkat. A Kulturális Örökség Napjain tízezrek kerekednek fel, hogy meglátogassák a bennünket körülvevő történeti épületeket és kerteket, vagy részt vegyenek egy-egy, a műemléki értékeket bemutató sétán, élvezzék a helyszíneken szervezett programok kulturális sokszínűségét.

A Kulturális Örökség Napjaihoz, Nyíregyháza intézményei csatlakoztak és szeptember 18-19-én különleges programokkal várják az érdeklődőket.

Jósa András Múzeum

2021. szeptember 18.
Ingyenes kiállításlátogató szombat

2021. szeptember 19.
Ingyenes épületlátogató vasárnap

– Az épületről, amiben a múzeum lakik
– Dr. Jósa András rendelője
– “Honfoglaló minigarzon”
– Vendégségben őseinknél – honfoglalás kori leletek nyomában
– Légópince a múzeumban
– Belvárosi látkép (1921) – “festménytúra”

Az épületlátogatások szeptember 19-én 9:00, 11:00, 13:00, 15:00 órakor kezdődnek 15 fős csoportokban. Egy időpontban maximum 2 csoportot indítanak. Az épületlátogató vasárnapra regisztráció szükséges.

Regisztrálni lehet a muzeumpedagogia@josamuzeum.hu email címen vagy a +36 20 / 939 4040-es telefonszámon.

Móricz Zsigmond Színház

2021. szeptember 18. (szombat)

A résztvevők a Színház munkatársának idegenvezetésével körbejárják az épületet, megismerkedhetnek a Teátrum működésével, a háttérben zajló folyamatokkal, műhelyekkel, tárakkal, a színpad mögötti világgal. Megtudhatják, hogy kik dolgoznak egy színházban, kik vesznek részt egy előadás létrejöttében.

• A kulisszajárás időtartama egy óra.
• A programot minimum 10 fő esetén indítják, egy csoport, vagy egy osztály vehet rajta részt (15-30 fő).
• A kulisszajárás időpontjai: 14.00, 15.00, 16.00 óra

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyre az alábbi elérhetőségen várják a jelentkezéseket: muvtitkar@moriczszinhaz.hu

Bencs Villa

A Bencs Villa nemcsak a Sóstói úti villasor gyöngyszeme, hanem Nyíregyháza egyik kedvelt kulturális létesítménye is. A földszinten történelmi kávézó és rendezvényterem várja a vendégeket, az első emeleten az 1920-as évek polgári hangulatát bemutató állandó kiállítás tekinthető meg. Jelenleg gyönyörű babakiállításnak is otthont ad.

2021. szeptember 18. (szombat)
Az épületet bemutató séta időpontjai: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 óra

2021. szeptember 19. (vasárnap)

A bemutató séta időtartama 20 perc.

2021. szeptember 18. (szombat) 19:30 óra
Álmok című szobaszínházi előadást tekinthetik meg Fridrik Noémi és Zakariás Máté, a Móricz Zsigmond Színház színművészei előadásában.

A programokon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az info@bencsvilla.hu e-mail címen lehet.

SZINDBÁD Színháztörténeti Rendezvénytér

A Szindbád Színháztörténeti Rendezvénytér a korábbi Helyőrségi Otthon (Tiszti klub) felújított, megújult épületében várja a látogatókat. Az átalakításon átesett épület emeletén található a virtuális eszközökkel 21. századivá varázsolt színháztörténeti kiállítás. 3D mozifilm keretében kicsik és nagyok egyaránt megismerkedhetnek a színháztörténeti korszakok főbb ismérveivel. A látogatótérben virtuális öltöztető tükör és VR szemüveg repíti a színpad deszkáira az érdeklődőket, miközben híres színészek tekintenek le a falakról. A múzeumi kirándulás végén, az épület földszintjén található Kortárs Magyar Bisztróban lehetőség van egy ebéd, vagy egy vacsora elfogyasztására is!

A tárlatvezetés időpontjai: 9:30, 11:30, 13:30, 15:30 óra
A tárlatvezetés a főbejárat aulából indul.

2021. szeptember 19. (vasárnap)
A tárlatvezetés időpontjai: 9:30, 11:30, 13:30, 15:30 óra
A tárlatvezetés a főbejárat aulából indul.

A tárlatvezetés időtartama 40+40 perc, ami 3D-s színháztörténeti filmvetítéssel zárul. Érdemes figyelmesen hallgatni a tárlatvezetést, hiszen a végén nyeremény kvíz vár a látogatókra.

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a tárlatvezetésre a szindbad@moriczszinhaz.hu e-mail címen lehet.

Kállay Gyűjtemény

A Kulturális Örökség Napjain, szeptember 18-19-én a Kállay Gyűjtemény ingyenesen látogatható, ahol többek között a Kállay család történetét, valamint Nyíregyháza várostörténetét is megismerhetik.