Levelek a miniszterelnöktől – kiállítás

2022. február 1. - 4. Nyíregyháza, Bessenyei tér 15. Kállay Gyűjtemény

“Levelek a miniszterelnöktől” címmel nyílt kamarakiállítás január 21-én, a nyíregyházi Kállay Gyűjteményben. A tárlat a magyar kultúra napja és Kállay Miklós m. kir. miniszterelnök születésének 135. évfordulója alkalmából nyílt meg és február 4-ig tekinthető meg.

Az egykori kormányfő a második világháború után emigrációban élt: 1953-ig Olaszországban, Capri szigetén, majd Rómában, innen pedig az Amerikai Egyesült Államokba költözött. Az emigráció aktív tagjaként dolgozott, cikkeket írt, beszédeket tartott és dél-amerikai előadói körutat tett. Kállay Miklós olaszországi és amerikai évei alatt is folyamatos levelezésben állt számos volt „kollégájával”, ismerősével: vagy ők keresték fel Kállayt levélben, de személyesen is, vagy a volt miniszterelnök vette fel velük a kapcsolatot. Kiterjedt levelezésének hála, olaszországi éveiben sem maradt információ nélkül, ami a nyugati – elsősorban amerikai magyar emigráció életét illeti. Az emigrációs időszakban született levelei a magyar nyelvi kultúra őrzői is egyben.