Márton-napi vigasságok

2021. november 13. Nyíregyháza, Sóstói Múzeumfalu

Idén is a libáké lesz a főszerep, november 13-án a Sóstói Múzeumfaluban. Nem véletlenül, hiszen a hagyomány úgy tartja, „aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik”.

Novemberre a liba meghízott a falusi portákon, és a csendes, várakozó advent előtt szokás volt a Márton–napi vigadalom, evés–ivás. Ehhez kapcsolódóan a nyíregyházi skanzen is színes zenés-táncos, gasztronómiai programkavalkáddal készül, a bejáratnál pedig egy falat libazsíros kenyérrel és egy korty újborral várják a kedves érdeklődőket.

A kézműves foglalkozások keretében az ügyes kezű látogatók elkészíthetik saját, festett lámpásaikat, belekóstolhatnak a „libahímelésbe” is, kipróbálhatják a lúdtollas betűvetést, valamint a gyertyamártást is.

A kisebb gyermekek a Mesemorzsolóban ismerkedhetnek a népmesékkel kukoricát morzsolva, a csarodai paplak cserépkályhája mellett. A sárguló levelek által színesre festett Árpád-kori faluban pedig lovaskocsizhatnak a látogatók.

November 13-án a Márton keresztnevű látogatók, valamint azok, akik libával érkeznek a rendezvényre, ingyenesen vehetnek részt a vigasságon a Sóstói Múzeumfaluban.

Jegyárak:
Felnőttek 1.000 Ft/fő
Gyermekeknek 500 Ft/fő
6 év alatt és 70 év felett a belépés ingyenes.