Nyári hangverseny

2022. június 20. Nyíregyháza, Kossuth tér 4. Nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház

Ingyenes nyári hangversenynek ad otthont a Nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház június 20-án.

A koncert előadóművészei az Óbudai Danubia Zenekar tagjai, amely Magyarország egyik vezető szimfonikus zenekara. A legfontosabb hazai koncerttermeken kívül rendszeresen fellépnek Európa jelentős fesztiváljain; különleges programösszeállításai és ifjúsági, illetve szociális projektjei nyomán az egyik legkarakteresebb művészeti együttessé vált az elmúlt években.

Az együttes művészeti vezetője és programjai megalkotója Hámori Máté, az Operaház állandó karmestere, aki munkájáért Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben, Liszt Ferenc-díjban és Óbuda Kultúrájáért Díjban részesült.

Az est szólistája Kolonits Klára Kossuth-díjas opera-énekesnő, a Magyar Állami Operaház kamaraénekesi címmel kitüntetett magánénekese, akit idén beválasztottak a Halhatatlanok Társulatába.

A koncerten Mozart D-dúr Párizsi szimfóniája, három Mozart koncertária és Poulenc Sinfoniettája csendül fel.

Helyszín:
Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház
Nyíregyháza, Kossuth tér 4.

Időpont:
2022. június 20. 19:00 óra

A hangverseny ingyenesen látogatható!

A rendezvény a Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna ENI Határon Átnyúló Együttműködési Program 2014-2020 keretében valósul meg.