Pál utcai fiúk – Szabadtéri Színpad

2021. július 17. Nyíregyháza, Benczúr tér 22. Rózsakert Szabadtéri Színpad

A Pál utcai fiúk című darabot láthatják bérletszünetben július 17-én a Rózsakert Szabadtéri Színpadon, Nyíregyházán. A 20:30-kor kezdődő előadás Molnár Ferenc azonos című regénye nyomán a debreceni Csokonai Színház vendégjátéka, rendezője Keszég László.

Molnár nemzetközileg is elismert regénye számos színpadi és filmes adaptációt ihletett, és minden formájában sikert aratott. A zenés verzió ötlete a 2005-ös A Nagy Könyv című műsor után született. Geszti Péter megkereste Dés Lászlót és Grecsó Krisztiánt. A szöveghez felhasználták Török Sándor átdolgozásának néhány elemét is. Az ősbemutatóra Radnóti Zsuzsa és Horváth Csaba közreműködésével a Vígszínházban került sor 2016-ban Marton László rendezésében, ahol egyébként annak idején Molnár Ferenc háziszerzőként működött. A zenei felvételből nagysikerű CD-t készítettek. A darabot azóta is telt házzal játsszák, valamint több vidéki színház is műsorára tűzte.