Szent Iván-éj a Múzeumfaluban

2022. június 23. Nyíregyháza, Tölgyes u. 1. Sóstói Múzeumfalu

Tűzugrás, csillagles és szerelmi jóslás is várja a látogatóak Szent Iván éjjelén a Sóstói Múzeumfaluban.

A június 23-ról 24-ére virradó éjszakát nevezzük Szent Iván éjének, ez az év legrövidebb éjszakája. A fény és a sötétség mindig is mágikus eredettel bírt, a tűzhöz rengeteg népszokás kapcsolódott, ezeket elevenítik fel most a Sóstói Múzeumfaluban.

A szerelmespárokat egy szerelmi, térképes sétára várják, a szerelmi jósláson pedig az is kiderülhet, mennyire szerencsés a szerelmük. Este nyolc órától éjfélig a Bátorligeti-Gemini Csillagász Egyesület biztosítja a csillaglest, eközben 22 órától Blahalouisiana koncert kezdődik majd a skanzenben.

Az éjszaka legfontosabb eleme a varázslatos tűzugrás lesz, ami éjfél előtt veszi kezdetét. A Nyírség Táncegyüttes egy hagyományos koreográfiával fogja előmelegíteni a talajt, majd a mágályát a Lobbanáspont tűzzsonglőr csapata gyújtja meg. Amikor parázslani kezd, a látogatók párjukkal, kézfogással ugorhatják át a tüzet, ezzel is megerősítve kapcsolatukat.

Helyszín:
Sóstói Múzeumfalu
Nyíregyháza, Tölgyes u. 1.

Időpont:
2022. június 23. 19:00-tól