Tirpák telepesek nyomában – kerékpártúra

2021. június 19. Nyíregyháza, Luther tér - Evangélikus Nagytemplom

Egy tartalmas kerékpártúra keretében a nyíregyházi bokortanyák felfedezésére indulhatunk 2021. június 19-én (szombaton). A 33 km-es túra során betekintést nyerhetünk a városellátó és a szántóföldi gazdálkodás nyár eleji helyzetébe, valamint megismerhetjük, hogy milyen változatosan alakul az egyes tanyák és porták helyzete. Láthatjuk a tanyasi életmód szépségeit, előnyeit és nehézségeit, valamint megtapasztalhatjuk, hogy milyen kihívásokkal nézhettek szembe a XVIII – XIX században a telepítők, a bokortanyák lakói.

A részvétel INGYENES!

Gyülekező:
2021.06.19. Nyíregyháza, Evangélikus Nagytemplom (Luther tér) 8:15 órakor.

Indulás:
2021.06.19. A templom megtekintése után 9:00

Útvonal:
Nyíregyháza Evangélikus Nagytemplom – Iskola utca – Széchényi, Vasgyár, Mező utca, Tokaji út – 38-as úton Nyírtelek (kerékpárúton) – Bedőbokor – Halmosbokor – Markóbokor – 36-os úton egy rövid szakasz – Sulyánbokor – Mohos-, Rókabokor – Gerhátbokor – Istvánbokor – LEGO – Salamonbokor – Kertváros – Nyíregyháza centrum – Városalapító atyák szobra

Szakvezető, túravezető:
Bácskainé Pristyák Erika, Bácskai László

Jelentkezési határidő:
2021. június 18. (12:00 óra) az elérhetőségeken.

Elérhetőségek:
Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.
e-mail: tdm@nyiregyhaza.info.hu
telefon: +36 42 310-735

Középkori Templomok Útja Egyesület
e-mail: kozepkoritemplomokutja@gmail.com
telefon: +36 30/446-8383
www.facebook.com/oroksegtura
www.oroksegtura.hu

Kerékpárbérlés:
Igény esetén a KRESZ előírásainak megfelelő kerékpárokat biztosítunk a résztvevőknek az örökségtúra időtartama alatt, melynek napi díja 3500 Ft/kerékpár. A kerékpárokhoz fejvédőt is biztosítunk. Kerékpárbérlési szándékát kérjük jelezze a regisztráció során.