Tirpák telepesek nyomában | Kerékpártúra

2024. szeptember 14. Nyíregyháza, Luther tér - Evangélikus Nagytemplom

Fedezd fel Nyíregyháza bokortanyáit és légy részese egy időutazásnak, hogy megismerd a várost alapító tirpák telepeseket!

A Tirpák Fesztiválhoz kapcsolódóan 2024. szeptember 14-én (szombaton) a Nyíregyházi bokortanyák felfedezésére indulhatunk egy tartalmas kerékpártúra keretében. A kerékpáros örökségtúra célja a bokortanyák hálózatának megismerése, tíz tanya – közöttük tipikus településszerkezetű bokortanyák – felkeresése, bepillantás a tanyasi életmódba, egy-két gazdálkodó életébe, portájára.

Útvonal:

Nyíregyháza, Evangélikus Nagytemplom – Salamonbokor – Rókabokor – Mohosbokor – Sulyánbokor  – Markóbokor – Halmosbokor – Bedőbokor – Nyírtelek – Jakusbokor – Felsősóskút – Nyíregyháza, Kossuth tér

A túra teljes hossza

40 km, aszfalt úton és homokos, esetleg sáros dűlőutakon.

Szakvezető, túravezető:
Bácskainé Dr. Pristyák Erika, Bácskai László

A túrán való részvétel regisztrációhoz kötött!

Középkori Templomok Útja Egyesület
E-mail: kozepkoritemplomokutja@gmail.com
Telefon: +36 30/ 446-8383
www.facebook.com/oroksegtura
www.oroksegtura.hu

Felszerelés

A KRESZ – előírásnak megfelelő, megfelelő műszaki állapotban lévő kerékpár és kötelező, illetve javasolt felszerelései!