Városnap és Szelektív Szombat

2022. május 13. - 14. Nyíregyháza, Kossuth tér

Újra izgalmas rendezvények várják a nyíregyháziakat és az ide érkező vendégeket, hiszen hamarosan itt a Városnap! Az évek alatt pedig már megszokhattuk, hogy a Városnaphoz csatlakozik a Szelektív Szombat is!

„A MI VÁROSUNK, NYÍREGYHÁZA” címmel rajzkiállításnak ad otthont a Kossuth szobor mögötti terület. Összesen 80 alkotást állítanak ki, amelyeket nyíregyházi óvodások készítettek, a rajzok május 29-ig tekinthetőek meg.

Május 14. Szelektív Szombat

A Városnap programsorozatához idén is csatlakozik a Szelektív Szombat, amelyet már 12. alkalommal rendeznek meg Nyíregyházán. Az esemény fókuszában a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítése áll.

A vetélkedőnap kicsiknek és nagyoknak egyaránt tartalmas szórakozást kínál, hiszen 13 játékos „állomáson” tehetik próbára a résztvevő családok ügyességüket, valamint szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatos tudásukat. A regisztrációnál átvett „menetlevelükben” gyűjthetik a különböző játékos feladatoknál a pontokat a családok.

Ilyen feladatok pl. a Szuper Szelekt Ákos (mobiltelefonos applikáció), lengőteke, szelektáló verseny, óriás kirakó, labirintus, sajtfal. S hogy mit is takarnak ezek az elnevezések, az a Szelektív Szombaton kiderül. A feladatok teljesítése után a tapasztalatok mellett pedig ajándékokkal is gazdagodhatnak a résztvevő gyerekek.