VIDOR FESZTIVÁL

2020. augusztus 19. - 29.4400 Nyíregyháza,

„A hagyományos Kossuth téri koncertek nélkül, de a megszokott színházi versenyprogrammal és utcai forgataggal rendezik meg az idén tizenegy naposra kibővített Vidor Fesztivált augusztus 19. és 29. között Nyíregyházán

A vidámság és derű országos seregszemléje könnyűzenei koncertjeinek egy része a jogszabályi előírások miatt a Rózsakert Szabadtéri Színpadon lesz megtartva. A hazai könnyűzenei élet képviselői közül például az Irie Maffia, a Follow The Flow, a Bangó Margittal kiegészülő Budapest Bár, a Like a Rolling Stones produkció, valamint Dés László, Tóth Vera és Básti Juli közös zenés előadása lesz látható és hallható.

Az idei rendezvényen több fellépőt fogad majd a Vidor Kert is; koncertet ad többek között a Tortuga, az OliverFromEarth, az Aurevoir és a Carson Coma, a világzene képviselői közül pedig a latin-amerikai Cumbia együttes, a Los Orangutanes látogat majd Nyíregyházára. A tavaly bevezetett újításnak köszönhetően este kilenctől másnap hajnali fél háromig a helyi klubok és rádiók lemezlovasai tematikus estekkel szórakoztatják a közönséget. A római katolikus templomban orgonakoncertet, a zsinagógában pedig mediterrán zsidó melódiákat hallhat majd a közönség.

A gasztronómiai ínyencségek iránt érdeklődők az eddigieknek megfelelően a Kossuth téri Vidor-faluban kóstolhatnak meg különböző ételeket, de nem marad el az utcazenészek, artisták, pantomimesek, élő szobrok, mutatványosok és tűzzsonglőrök belvárosi kavalkádja sem.

A kisebbeket bábszínház, táncház, zenés és színházi programok várják, az irodalmi rendezvények nagy részének pedig a Bencs-villa ad otthont.

Az idei Vidor Fesztivál színházi versenyprogramja

Vígjátékok, előadóest és koncert is szerepel az augusztus 21. és 29. között megrendezendő Vidor Fesztivál színházi versenyprogramjában.

A programokat a Móricz Zsigmond Színházban, a Rózsakert Szabadtéri Színpadon, valamint a színház Krúdy Kamarájában tartják meg.

1. augusztus 19. szerda 20.30 Irie Maffia 15 éves jubileumi koncert
  2. augusztus 21. péntek 19.00 Betörő az albérlőm
  3. augusztus 22. szombat 17.00 A Gézagyerek, 19.30 Tóték, 20.30 Buborékok
  4. augusztus 23. vasárnap 17.00 Rendezői változat, 19.00 Eleven éjszaka
  5. augusztus 24. hétfő 17.00 Megyek utánad, 19.00 Eleven éjszaka, 20.30 Legyen úgy! – Dés László koncert – művészvendég Tóth Vera
  6. augusztus 25. kedd 17.00 Egyfelvonásos komédiák, 19.00 Kaktuszvirág
  7. augusztus 26. szerda 17.00 Sóska, sültkrumpli,19.30 Legénybúcsú
  8. augusztus 27. csütörtök 17.00 Benne vagy, 19.00 Játék a kastélyban, 20.30 Legénybúcsú
  9. augusztus 28. péntek 17.00 Félkövérdőlt, 19.00 Büszkeség és balítélet 2 színészre
  10. augusztus 29. szombat 19.00 Ügyes kis hazugságok

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!”