“Vigyázat, csalok!” – Rodolfo kiállítás

2021. július 27. - 30. Nyíregyháza, Bessenyei tér 15. Kállay Gyűjtemény

Rodolfo, Magyarország egyik legismertebb bűvésze, aki évtizedeken át varázsolta el trükkjeivel a nagyérdemű közönséget. Kellékeit, könyveit, kártyáit hagyta az utókorra, ezek mellett pályája kezdetétől, már az 1930-as évektől, megőrizte fellépéseiről a színlapokat, szórólapokat, műsorfüzeteket. Ez a precíz dokumentálás mára felbecsülhetetlen kinccsé vált.

Hagyatékát a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely őrzi. A gyűjteményből vándorkiállítások bemutatásával tartja kulturális emlékezetben Rodolfo személyét és művészetét.

A kiállításnak Nyíregyházán a Kállay Gyűjtemény ad otthont június 18-a és július 30-a között.