XVII. Nyíregyházi Huszártalálkozó

2021. augusztus 14. Nyíregyháza, Országzászló tér - Sóstói Múzeumfalu

Ünnepi köszöntővel és díszsortűzzel indul augusztus 14-én a XVII. Huszártalálkozó Nyíregyházán. Az országban egyedülálló rendezvény az Országzászló téren kezdődik 11 órakor, majd innen 50 lovas hagyományőrző részvételével díszmenet indul a Sóstói Múzeumfaluba. A skanzenbe kivonulnak a Magyar Honvédség harci eszközei, a tűzoltó gépjárművek, lehet ismerkedni a modern fegyverekkel, a bátrabbak pedig a bandériumok lovaira is felpattanhatnak. A programot színesíti a hagyományőrzők lovasbemutatója, a Magyar Honvédség katonáinak közelharc-bemutatója, a Nyíregyházi Tűzoltóság hagyományos bemutatója, valamint rendőrkutya-bemutató. Akiket a vívás érdekel, azok számára a nyíregyházi Simonyi Óbester Szablyavívó Iskola tart oktatást.