Sóstói zenélő szökőkút

Ismert dallamokat és slágereket játszik a sóstói zenélő szökőkút.

Az ország egyik legnagyobb és leglátványosabb zenélő szökőkútja működik Nyíregyháza üdülőövezetében, Sóstógyógyfürdőn, amely esténként tömegeket vonz a parkba.

Zenei élmény minden korosztálynak

Látványos showelemekkel robbant be a köztudatba a nyíregyházi zenélő szökőkút. Az élményfürdő előtt, mintegy 500 négyzetméteres vízfelületen, hang-és fényeffektekkel nyűgözi le az arra sétálókat. A szökőkút ismert slágereket játszik, ezzel azonnal a felnőttek és gyerekek kedvencévé vált.

A vízjáték a zeneszámok ritmusát követi: többek között Erkel Ferenc klasszikusok, Queen slágerek, mese- és filmzenék, valamint magyar könnyűzenék is felcsendülnek.

A szökőkút Európában is ritkán látott, dinamikus vízképet képes megjeleníteni, így például Nyíregyháza turisztikai városfilmjét is láthatjuk a vízpárán kirajzolódni.

A szökőkút szezonálisan – az időjárási körülményeket figyelembe véve – tavasztól őszig működik az Aquarius Élményfürdő előtti parkban.

Zenei blokkok

Jelenleg, a főszezonban hétfőtől vasárnapig délelőtt 11 óra és este 23 óra között csendülnek fel a slágerek. Az alábbi zenei stílusokban összeállított programblokkok hallhatók és láthatók:

11.00: gyermekblokk
12.00: modern blokk
13.00: gyermekblokk
14.00: „best of” blokk
15.00: gyermekblokk
16.00: modern blokk
17.00: „best of” blokk
18.00: vegyes blokk (gyermek, modern, filmzene)
19.00: vegyes blokk (klasszikus és modern zenék)
20.00: vegyes blokk (klasszikus, „best of”, modern, filmzene)
21.00: vegyes blokk (klasszikus, „best of”, modern, filmzene, vetítés)
22.00: vegyes blokk (klasszikus, modern, filmzene, vetítés)
23.00-ig: fény- és vízjáték

Képek a zenélő szökőkútról

Cím: 4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Fürdőház tér 1.