Sóstói zenélő szökőkút

Ismert dallamokat és slágereket játszik a sóstói zenélő szökőkút.

Az ország egyik legnagyobb és leglátványosabb zenélő szökőkútja működik Nyíregyháza üdülőövezetében, Sóstógyógyfürdőn, amely esténként tömegeket vonz a parkba.

Zenei élmény minden korosztálynak

Látványos showelemekkel robbant be a köztudatba a nyíregyházi zenélő szökőkút. Az élményfürdő előtt, mintegy 500 négyzetméteres vízfelületen, hang-és fényeffektekkel nyűgözi le az arra sétálókat. A szökőkút ismert slágereket játszik, ezzel azonnal a felnőttek és gyerekek kedvencévé vált.

A vízjáték a zeneszámok ritmusát követi: többek között Erkel Ferenc klasszikusok, Queen slágerek, mese- és filmzenék, valamint magyar könnyűzenék is felcsendülnek.

A szökőkút Európában is ritkán látott, dinamikus vízképet képes megjeleníteni, így például Nyíregyháza turisztikai városfilmjét is láthatjuk a vízpárán kirajzolódni.

A szökőkút szezonálisan – az időjárási körülményeket figyelembe véve – tavasztól őszig működik az Aquarius Élményfürdő előtti parkban.

A május 2-től június 14-ig az alábbi zenei stílusokban összeállított programblokkok tekinthetők és hallgathatók meg:

Hétfõ–csütörtök:

13.00: vegyes blokk (gyermek- és modern zenék)

20.00: vegyes blokk (klasszikus, „best of”, modern, filmzene, vetítés)

Péntek–vasárnap:

11.00: gyermekblokk

13.00: modern blokk

15.00: gyermekblokk

17.00: „best of” blokk

19.00: vegyes blokk (klasszikus és modern zenék)

20.00: vegyes blokk („best of”, modern, filmzene)

21.00: vegyes blokk (klasszikus, „best of”, modern, filmzene, vetítés)

Képek a zenélő szökőkútról

Cím: 4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Fürdőház tér 1.