Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna ENI Határon Átnyúló Együttműködési Program

Pályázat címe: „Egyházi kulturális örökség és turizmusfejlesztés Nyíregy-házán és Beregszászon” (Religious cultural heritage and tourism development in Nyíregyháza and Berehovo) (RECREATE)
Projekt azonosító: HUSKROUA/1702/3.1/0057

A Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. által megvalósított feladatok – HUSKROUA/1702/3.1/0057 kódszámú, „Egyházi kulturális örökség és turizmusfejlesztés Nyíregyházán és Beregszászon” (Religious cultural heritage and tourism development in Nyíregyháza and Berehovo (RECREATE)

A pályázat keretében a TDM munkatársai, valamint a Nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya Római Katolikus Egyházközség munkatársai részére templomvezetői képzés valósult meg. A képzés célja az volt, hogy olyan szakembereket képezzenek, akik munkájuk során részletes információval szolgálhatnak a Nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház történelméről, a templombelsőről, a projektben történő felújításra kerülő toronyról a hozzánk érkező látogatók számára. A képzés szervezését a Nyírvidék Képző Központ Kft. látta el, az oktató pedig egy neves helytörténész, Ilyés Gábor volt. A képzés során a résztvevők megismerkedhettek a nyíregyházi egyházak múltjával és jelenével, a Samassa-templom építéstörténetével, valamint a templom stílusjegyeivel és a római katolikus szertartásrenddel. A képzés időtartama 32 óra volt, 2020. december 8-tól 16-ig tartott a program és befejezésekor „templomvezető” tanúsítvánnyal zárult.

2020. december 22-ig elkészült a Nyíregyháza-Beregszász turistatérkép 2.500 példányban. A térkép hátoldalán a Nyíregyháza-Beregszász útvonalon található jelentős vonzerővel bíró templomokról egy rövid leírás került feltüntetésre, három nyelven. Az ukrán fordítást a Ravia Bt., az angol fordítást pedig a Tomili Bt. végezte. A leírást fotók színesítik, melyeket Csutkai Csaba fotóművész készített. A térképen feltüntetésre kerültek a megyében található kerékpárutak, múzeumok, kastélyok, nemzetközi határátkelőhelyek, stb. is. Az igényes kiadvány kivitelezője a Nyírkarta Kft. volt. A térképek jelenleg a TDM irodában érhető el, de terveink között szerepel a partnerek felé történő eljuttatása is.

A feladatok megvalósításához és az adminisztrációs munkák ellátásához irodaszerek beszerzésére került sor.

A pályázat segítségével elkészült egy rövidfilm, amelynek célja elsősorban a Nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház népszerűsítése és bekapcsolása a város turizmusába. A jeleneteken keresztül megismerhetjük a templom új szolgáltatását, a látogathatóvá vált tornyot, amely hozzájárul Nyíregyháza turisztikai látogatószámának növeléséhez.

A filmben Nyíregyháza főbb turisztikai attrakciói is helyet kaptak, hogy szélesebb képet kínálva, a város még népszerűbb desztinációvá válhasson. A képkockákon megjelennek a belváros terei és a Kulturális Negyed intézményei, valamint a Nyíregyházához tartozó kedvelt üdülőhely, Sóstógyógyfürdő is, ahol a Nyíregyházi Állatpark, az Aquarius Élmény- és Parkfürdő, valamint a Sóstói Múzeumfalu és a 371 hektáros tölgyerdő izgalmas és aktív kikapcsolódást kínál minden korosztálynak.

Nyíregyháza „többgenerációs”; gyakorlatilag minden korosztály igényeit kielégíti, ezzel a filmmel azonban elsősorban a kulturális célú, egyéni- és csoportos városlátogatókat kívánjuk megcélozni.

A forgatás 2021 nyárán zajlott, a felvételeket Baranyi Zsolt egyéni vállalkozó készítette, 4K minőségben, normál és drón technikát alkalmazva.

 

 

Megosztás

A weboldal használatával hozzájárul a sütik használatához. Részletek...

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás