Falusi Majális

2022. május 1. Nyíregyháza, Tölgyes u. 1. Sóstói Múzeumfalu

A majális hosszú évtizedek óta kiemelkedő eseménye a Sóstói Múzeumfalu programjainak. A májusfaállítás pedig idén sem marad el, sőt, május 1-jén (vasárnap) az édesanyákra is gondolnak a nyíregyházi skanzenben.

Falusi Majális

A hagyományokhoz híven a Margaréta és Kismargaréta Tánccsoportok felállítják a tavasz szimbólumát, a májusfát. A csodálatos, de kihalóban lévő szokás egykor a fiúk dolga volt, így tisztelegtek a szívük kiválasztottja előtt.

Lesz bábszínház, fellép a Garagulya Gólyalábas Komédiás Kompánia, a kicsiket pedig Csiri-biri Babatorna várja. Mindemellett a falusi vásár megannyi színes portékával kedveskedik a vendégeknek.

Anyák Napja a Sóstói Múzeumfaluban

Az idei május 1-je különleges lesz, mert egybeesik a legszerethetőbb ünnepünkkel, az anyák napjával. A Sóstói Múzeumfalu a megszokott hagyományőrző programok mellett az anyák szerepére is szeretne hangsúlyt fektetni. Ezen a vasárnapon anyák napi fénykép- és mézeskalácsszív készítésére is lehetőséget kínálnak.

A nap folyamán lesz még népi ételek kóstolója, kovácsbemutató, kézműves foglalkozás, fazekasfoglalkozás, és népi játszóudvar is. A Falusi majálison a család apraja-nagyja találhat kedvére való programot, hiszen a Sóstói Múzeumfaluban élmény a hagyomány!