Filharmónia Nyíregyháza

2024. november 5. - 2025. május 13. Nyíregyháza, Vay Ádám krt. 18. Kodály terem

Ismét fantasztikus fellépők és kitűnő zenekarok koncertjei a 2024–2025-ös nyíregyházi Filharmónia bérlet műsorán!

Az öt előadásból álló sorozatot a MÁV Szimfonikus Zenekar nyitja Beethoven műsorral, Takács-Nagy Gábor Kossuth-díjas karmester vezényletével. December elején az Orfeo Zenekar és Purcell Kórus, Vashegyi György vezényletével az adventi időszakhoz illeszkedő, nagyszerű Bach és Stölzel művekkel hangolja Önöket az ünnepekre. Az új évben a Budapesti Fesztiválzenekar látogat el Nyíregyházára Andrea Caputo klarinétművész társaságában.

Márciusban 80 nap alatt a Föld körül című koncerten 80 nap helyett 80 perc alatt járhatjuk be a bolygónkat, a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar, Balogh Sándor karmester,  Hábetler András és Kazár Ticiána énekművészek előadásában. Biztosíthatjuk Önöket nem mindennapi utazás lesz!

Az évadot a már nevében is különleges  BDZ A’la cARTE Kamaraegyüttes és Balázs János zongoraművész zárja. Az Állatok farsangja másképp című előadásukban Lackfi Jánosnak kifejezetten ehhez a programhoz írt verseit Kovács Lehel színművész tolmácsolja.

Az előadások helyszíne a Kodály Zoltán Általános Iskola Kodály terme.
Cím: Nyíregyháza, Vay Ádám krt. 18.