Várostörténeti bringakör

2021. június 12. Nyíregyháza, Kossuth tér

Újabb örökségtúra indul Nyíregyháza belvárosából, ezúttal egynapos kerékpártúra formájában.

A várostörténeti bringakör Nyíregyháza tereit, emlékműveit, templomait és ikonikus épületeit mutatja be, valamint célba veszi Sóstógyógyfürdő látványosságait is. Mindehhez szervezett szakvezetés, túravezetés társul, így érdekes történetek színesítik majd a túrát. A rövidebb kirándulás 16 km tekerést, míg a hosszabb kör 37 km-es táv teljesítését jelenti.

A részvétel ingyenes!

Gyülekező: június 12-én, 10:00-kor Nyíregyházán a Kossuth tér és a Bethlen Gábor utca találkozásánál lévő Turisztikai Információs Központ előtt (postával szemben)

Indulás: június 12. (szombat) 10:30

Útvonal:

Szakvezető, túravezető: Cservenyák Katalin, Dobos Péter

Jelentkezési határidő: 2021. június 11. (12:00 óra) az alábbi elérhetőségeken.

Elérhetőségek:

Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.
e-mail: tdm@nyiregyhaza.info.hu
telefon: +36 42 310-735
www.nyiregyhaza.info.hu
www.facebook.com/visitnyiregyhaza

Középkori Templomok Útja Egyesület
e-mail: kozepkoritemplomokutja@gmail.com
telefon: +36 30/446-8383
www.facebook.com/oroksegtura
www.oroksegtura.hu

Kerékpárbérlés: Igény esetén a KRESZ előírásainak megfelelő kerékpárokat biztosítunk a résztvevőknek az örökségtúra időtartama alatt, melynek napi díja 3500 Ft/kerékpár. A kerékpárokhoz fejvédőt is biztosítunk. Kerékpárbérlési szándékát kérjük jelezze a regisztráció során.