Visegrádi Alap: Helyi termékek a turizmusban

Pályázat címe: Helyi termékek a turizmusban
Projekt azonosító: 22310170
Támogatás összege: 29.134 Euró

A projekt a Visegrad Fund támogatásával jön létre. 

A projekt célja, hogy a partnerországok egymás jó gyakorlatait felhasználva minél hatékonyabban vonják be a helyi termelőket a turizmusba. A projekt segítségével hatékony információáramlás jön létre a termelők a turisták és a projektben résztvevők között, valamint bővül a turisztikai kínálat.

A partnerek online platform segítségével megosztják egymással saját termelőikkel kapcsolatos tapasztalataikat, hogyan vonják be jelenleg a turizmusba. A partnerek tanulhatnak egymástól és felhasználhatják az itt megismert jó gyakorlatokat. Minden partnernek érdeke, hogy színesítse saját turisztikai kínálatát a többiek tapasztalatát is felhasználva, ezzel is elősegítse a fenntartható turizmust. A helyi termelőket össze kell kapcsolni az érdeklődő helyiekkel és turistákkal egyaránt.

Ennek érdekében felkutatjuk a helyi termelőket, kiadványt és térképet készítünk a helyi termelőkről, amelyben fotók és rövid szöveges ismertető segítségével mutatjuk be tevékenységüket és elérhetőségüket magyar és angol nyelven. A kiadványt a partnerországok is elkészítik saját termelőik bemutatásával, saját nyelvükön és angolul.

A projekt során minden partner kiválaszt 3 vállalkozást, akik nyílt nap keretében saját telephelyükön bemutatják egy-egy workshop keretében tevékenységüket és terméküket úgy, hogy a résztvevő turistákat is bevonják a munkafolyamatokba. Így nemcsak egy száraz ismertetőt kapnak, hanem élményt is nyújthatunk számukra. A helyi termékek előállításának, értékesítésének előtérbe helyezésével, piacra jutásának ösztönzésével gyarapodhat a térség turisztikai kínálata.

A projekt zárásaként Nyíregyháza főterére szervezünk egy helyi termék fesztivált, ahol bemutatkoznak a nyíregyházi helyi termelők és kézművesek, valamint a partnerországokból is meghívunk 3-3 termelőt/kézművest az eseményre, melyen a partnerek 2-2 képviselője is részt vesz, hogy bemutatásra kerüljenek az eredmények.

A projekt kapcsán megvalósuló workshopokat és a helyi termék fesztivált online platformokon is meghirdetjük, hogy minél szélesebb körben hírt adhassunk és invitáljuk a látogatókat rendezvényeinkre. 

 

Projektpartnerek:

1. Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.
Weboldal: www.nyiregyhaza.info.hu

2. Rzeszow Önkormányzata
Weboldal: www.erzeszow.pl

3. Kassa régió turizmusa
Weboldal: www.kosiceregion.travel

 

 

Megosztás

A weboldal használatával hozzájárul a sütik használatához. Részletek...

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás