Tófürdő

Sóstógyógyfürdőn, tölgyerdővel körülvéve található a 9,5 hektár területű Sóstói-tó. Ha Te is a természetes vizek szerelmese vagy, itt a helyed!

4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Blaha Lujza sétány 1.
+36 30 598-6606

www.aquariusspa.hu

Nyitvatartás

Nyári szezonban:
hétfőtől vasárnapig: 9:00-20:00

Jegyárak

Nevét a Tófürdő a partjain kivirágzott sziksóról kapta, melyből régen szódát főztek a közelben épített szódaházban. Mártózz meg Te is a tó vizében, melyet az 1700-as évek eleje óta használnak fürdőzésre! A kettéosztott tó déli részén alakították ki a Tófürdőt, melynek partjára tiszai homokot terítettek.

Kovács Tibor tervei alapján építették meg 1930-ban a balatonfüredi fürdőházat idéző faépületet, mely a fürdő emblematikus bejárata lett.

Ha kevésnek találod a tó vizét, akkor próbáld ki a gyógyvizes medencét (34 °C) és a gyermekmedencét (32-34 °C), vagy látogass el a közelben található Aquarius Élmény- és Parkfürdőbe!

Szállások a tó közelében

Ha az elsődleges úti célod a tóban való fürdés, akkor érdemes a tó közelében szállást választanod.

Képek a Tófürdőről

Cím: 4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Blaha Lujza sétány 1.