Tuzson János Botanikus Kert

Látogass el a kalandos kertbe! 5,6 hektáros területen több mint 2500 növényfajta él, a világ szinte minden tájáról.

4400 Nyíregyháza, Sóstói út 31/b
+36 42 599-400
+36 30 303-2819

www.botkert.nye.hu/

Nyitvatartás

április 1. – október 31.
hétfőtől péntekig: 8:00–16:00
szombaton: 10:00-18:00

november 1. – március 31.
hétfőtől péntekig: 8:00–16:00

Jegyárak

Varázslatos kertünk a Sóstói-erdő szomszédságában, a Nyíregyházi Egyetem mellett található. Üvegházainkban megtalálhatóak a trópusi területek növényei, orchideák, pálmák, kaktuszok, termő banán, különleges ritkaságok, mint például a rovarfogó növények vagy az amazonasi tündérrózsa, melynek szépségében mindenki gyönyörködhet.

A szabadföldi területünkön az egynyári virágok pompája, a japánkert, a sziklakert, a fenyves-rododendron nyújt felejthetetlen látványt. Rózsakertünkben a világ 200-féle rózsájából 104 fajta, közel 1800 tő pompázik nyáron.
A gyermekek örömére egy egyedi stílusú, környezetbe belesimuló Huszárvár-játszókert is található itt, amely jelenleg felújítás alatt áll, de szeretnénk, ha minél előbb újra birtokba vehetnék az apróságok. Misi Mókussal felvettük a kapcsolatot, az Örökkön termő fa felkutatása is folyamatban van!

Csodálnivalóink

• Japánkert
  • Látványpark
  • Kövirózsa gyűjtemény
  • Óriások ligete
  • A tó és élővilága
  • Fenyves-rododendron
  • Trópusi vízi- és haszonnövények háza
  • Kaktuszház
  • Rovarfogó növények
  • Pálmaház
  • Fán lakó növények

Tanulj a természetben!

Kezdd a napod a botanikus kertben, kapcsold ki a város zajait, csodálkozz rá a természet sokszínűségére és gyönyörű virágaira! A sok-sok látnivaló mellett tanulhatsz is tájékoztatóink segítségével, hiszen ahogy a diákoknak is mondják tanáraik: növényekről csak a természetben lehet tanítani és tanulni.

Szállások a közelben

Ha a botanikus kertbe szeretnél menni, akkor érdemes megszállnod a közelben lévő szállásaink egyikében.

Képek a botanikus kertről

Cím: 4400 Nyíregyháza, Sóstói út 31/b