Nyírségi Disznótoros Fesztivál

2024. február 24. Nyíregyháza, Skanzen utca 8. Sóstói Múzeumfalu

Idén is lesz Disznótoros Fesztivál Nyíregyházán!

A helyszín hazánk egyik legnépszerűbb szabadtéri néprajzi múzeuma, a Sóstói Múzeumfalu, ahol ezúttal is a gasztronómiai élvezeteké lesz a főszerep.

A versenyzők a népi hagyományoknak megfelelően készítik el a disznótor finomságait. Hagymás vér, hurka, kolbász, tepertő, megannyi disznós finomság, és persze jó hangulat vár azokra, akik ellátogatnak a skanzenbe, ahol gasztrojegyekkel lehet majd megízlelni a falusi hangulatot felelevenítő gasztronómiai kínálatot.

Programok

Ingyenes belépés, 20 főzőcsapat, több mint 10 ezer adat étel, népzenészek, néptáncosok, busók, vásári komédiások, valamint helyi termelők vásári forgataga és népi játszótér is várja az érdeklődőket. A zsűrielnök szerepében idén a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművészt, Reviczky Gábort köszönthetjük.

• 7:00 Kapunyitás
  • 10:00 Felvonulás, majd megnyitó
  • Szabolcs Néptáncegyüttes műsora, kíséri a Szikes Zenekar
  • 12:45 Komáromi Pisti előadása
  • 13:30 Roberto előadása
  • 14:00 Kocsis Janika előadása
  • 15:00 Eredményhirdetés

Ingyenes buszjáratok

A Nyírségi Disznótoros Fesztivál napján a 6:00 és 18:00 óra között közlekedő 8-as, 8A-s és 55-ös jelzésű menetrend szerint közlekedő autóbuszjáratokat az utasok viteldíj megfizetése nélkül vehetik igénybe. Ezenkívül a már jól ismert retro autóbusz is ingyenesen közlekedik majd.

Retro járat menetrendje (nem alacsony padlós):

Vasútállomás – Sóstógyógyfürdő között: 10:58; 14:58; 15:58; 17:18; 18:18
Sóstógyógyfürdő – Vasútállomás között: 11:20; 15:20; 16:20; 17:40; 18:40