Geszterédtől Rakamazig

2024. február 26. - március 2. Nyíregyháza, Bessenyei tér 15. Kállay Gyűjtemény

A Magyar  Kultúra Napja alkalmából új időszaki tárlat nyílik a nyíregyházi Kállay Gyűjteményben.

„Geszterédtől Rakamazig” címmel új időszaki kiállításon mutatják be a vármegyei múzeumban őrzött honfoglalás kori tarsolylemezek hiteles másolatait, valamint a geszterédi aranyszablya rekonstrukcióját. A 40 millió forintos eszmei értéken szereplő aranyszablya és a különleges tarsolylemezek Nyíregyházáról megyei körútra indulnak, majd bejárják az országot.

A kiállítás megtekinthető: 2024. január 22. – 2024. március 2.

Helyszín:
Kállay Gyűjtemény
Nyíregyháza, Bessenyei tér 15.