Furcsa pár – Szabadtéri Színpad

2021. július 10. Nyíregyháza, Benczúr tér 22. Rózsakert Szabadtéri Színpad

A Furcsa pár című darabot láthatják bérletszünetben július 10-én a Rózsakert Szabadtéri Színpadon, Nyíregyházán. A 20:30-kor kezdődő előadás a kaposvári Csiky Gergely Színház vendégjátéka, rendezője Olt Tamás.

“Oscar Madison 43 éves, jóképű, laza, kedves, sportriporterként dolgozik New Yorkban. Tizenkettedik emeleti lakásában pókerpartikat rendez. Oscar nem túl rendezett fickó, de mondhatjuk azt is, hogy elképesztően trehány, ráadásul elvált, otthonán látszik az asszonyi kéz nyomának hiánya. Oscar rövid időre befogadja magához barátját, Felix Ungart. Felixet éppen elhagyta a felesége, s az érzékeny, megsebzett lelkű férfinek nincsen maradása korábbi közös lakásukban. Oscar azonban hamarosan kénytelen belátni, hogy nagyvonalú ajánlata igen elhamarkodott volt. Felixről ugyanis kiderül, hogy valójában egy elviselhetetlen ember. Rossz tulajdonságai között szerepel a hipochondria, a rend- és tisztaságmánia, a már-már betegesnek mondható takarítási kényszer. Mindezek fényében Felix nagyon könnyen konfliktusba keveredik Oscarral, aki először kér, könyörög, végül már gyilkossággal fenyegetőzik, mindhiába. Felixtől nem olyan egyszerű megszabadulni….”