Hyppolit, a lakáj | Mandala Nyár

2022. július 1. Nyíregyháza, Tölgyes u. 1. Sóstói Múzeumfalu

Meghirdette jubileumi nyári programját a 30 éves Mandala Dalszínház. A helyszín ismét a Sóstói Múzeumfalu szabadtéri színpada lesz. A sorozatot hagyományosan saját produkció, a Hyppolit, a lakáj nyitja, Mikó István (Jászai-díjas, Érdemes és Kiváló Művész) rendezésében.

Időpont:
2022. július 1. (péntek) 20.30 óra
Esőnap: július 03.

Jegyek elővételben:
Nyíregyházi Turisztikai Információs Központ
Nyíregyháza, Kossuth tér 1. (nagy postával szemben)

Online:tixa.hu weboldalon kapható.

Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel.  A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes  Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.

A történet megmutatja , hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek  és aki nevetséges az hogyan lesz még nevetségesebb.