Mágnás Miska | Mandala Nyár

2022. július 23. Nyíregyháza, Tölgyes u. 1. Sóstói Múzeumfalu

A 30 éves Mandala Dalszínház jubileumi nyári programjában a Mágnás Miska című nagyoperettet láthatjuk Nyíregyházán, Szirtes Gábor rendezésében. A darabnak a Sóstói Múzeumfalu szabadtéri színpada ad otthont.

Időpont:
2022. július 23. (szombat) 20.30 óra
Esőnap: július 24.

Jegyek elővételben:
Nyíregyházi Turisztikai Információs Központ
Nyíregyháza, Kossuth tér 1. (nagy postával szemben)

Online:tixa.hu weboldalon kapható.

1916 februárjában mutatták be Szirmai Albert és Bakonyi Károly nagysikerű operettjét a Király Színházban. A mű címszereplője Miska, a lovászlegény, akit Baracs István vasútépítő mérnök frakkba öltöztet és Tasziló grófként mutat be a Korláthy grófék estélyén, hogy visszavágjon egy sértésért, mellyel a gróf megalázta, amiért a vasutat nem hajlandó a gróf érdekei szerint tervezni, ezzel megnehezítve a többségben lévő falusiak életét.

Ám a bonyodalmakat fokozza, hogy előző este a falusi vásáron a mérnök úr és Korláthyék lánya, egymásba szeretnek. Ameddig inkognitóban vannak egymás előtt, nincs is akadálya érzelmeiknek, de a kastélyon belül már óriási társadalmi szakadék tátong kettejük között.

Amikor Taszilóról, akit az egész társaság hajbókolva fogad, kiderül, hogy kicsoda valójában, a grófi család és az előkelő társaság megszégyenül, és Rolla immár boldogan választja Baracsot.

Az operettben olyan slágereket hallhatunk, mint a „Cintányéros cudar világ”, az „Úgy szeretnék boldog lenni” vagy a „Hoppsza Sári”.