XIV. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztivál

2022. augusztus 15. - 22. Nyíregyháza,

A Nyíregyházi Cantemus Kórus és a Kodály Zoltán Általános Iskola ismét megnyitja kapuit a világ minden tájáról érkező gyermek, ifjúsági és felnőtt kórusok előtt a XIV. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztivál keretein belül.

A Cantemus Kórusfesztivál célkitűzése, hogy egyre több világverseny győztes énekkarát vendégül láthassa Nyíregyházán. Átlagosan 700 vendég énekes és 400 Cantemus énekes vesz részt a Kórusfesztiválon, amelynek keretében a tehetséges fiatalok 8 nap alatt 14 koncertet adnak. Ezek közül kiemelkedő komolyzenei fesztiválhangulatot nyújt a Kossuth téri Folklór Est, a nemzetközi zsűri előtt zajló Minősítő Verseny, valamint az ünnepi Gálakoncert és a templomi hangversenyek.

A rendezvény időpontja:
2022. augusztus 15-22.