BRASS Cirkusz | Mandala Nyár

2022. július 29. Nyíregyháza, Tölgyes u. 1. Sóstói Múzeumfalu

Mese a tubatigrisről, a trombitaparipákról – A mozgás – látható zene. – A zene – mozdulatok hangja. – A mozgás elmuzsikálható. – A zenét láttatni lehet mozdulatok által.

JÁTSSZUNK? – JÁTSSZUNK!

…És elkezdünk játszani. A zenészek a hangokkal, dallamokkal, a pantomimes a mozdulataival, gesztusaival, képeivel. Aztán megmozdultak a zenészek és zenélni kezdett a pantomimes. Megszületett egyfajta varázslat… – Mi, hatan magukkal visszük a néző gyereksereget különféle képzeletbeli csodavilágokba: ez alkalommal egy varázscirkuszba.

Zene zendül, harsona harsan, dob dönög – egy lendületes indulóra bevonul a zenekar: öt rézfúvós és egy dobos. A fergeteges belépőt követően előkerülnek a díszletek, felöltözik a színpad, kezdődhet a világraszóló előadás.

Méhes Csaba pantomim művész és a Brass in the Five zenekar elővarázsolja a cirkuszvilág felejthetetlen figuráit: bűvészt, illuzionistát, bohócot, állatidomárt, kötéltáncost, cirkuszi lovakat,  félelmetes tigrist…

Egy órányi  vidám játék, önfeledt móka, vérpezsdítő élő brass muzsikával. Ajánljuk mindazoknak korhatár nélkül – gyerekeknek, felnőtteknek, akik egy óra önfeledt nevetésre vágynak.

Előadás helyszíne:
Sóstói Múzeumfalu
Nyíregyháza, Tölgyes u. 1.

Időpont:
2022. július 29. (péntek) 16:30 óra
Esőnap: augusztus 22.

Jegyek elővételben:
Nyíregyházi Turisztikai Információs Központ
Nyíregyháza, Kossuth tér 1. (nagy postával szemben)

Online: A tixa.hu weboldalon kapható.