Csík János és a Mezzo

2022. május 6. Nyíregyháza, Szabadság tér 9. Váci Mihály Kulturális Központ

Sajátos, jó hangulatú koncertélményt ígér Csík János és a Mezzo zenekar. Friss, lendületes előadásukban a magyar népzenével együtt szólalnak meg a szórakoztató, jó hangulatú jazz ízű dallamok, olyan zenészek tolmácsolásában, akik közül ki a népzenéhez, ki pedig a jazz muzsikához áll közelebb.

A zenekar eredetileg jótékonysági felkérésekre állt össze, de a formálódó produkcióhoz egyre több koncertfelkérés érkezett. 2020-ban a Szép a tavasz, szép a nyár című első nagylemezük szakmai elismeréseként Fonogram-díjra jelölték őket. A dalok – ahogyan Csík Jánostól megszokhattuk, – népzenei köntösben szólalnak meg, szerethetően megidézve régi és új zenéket, újragondolva azokat. Éppen ezért újszerű és magával ragadó a zenekar muzsikája, szokatlan és mégis jólesően ismerős.

A koncert egyben lemezbemutató is. Új lemezük címe: Gyémántból kalitkát.

Időpont:
2022.május 6. 19:00

Helyszín:
Váci Mihály Kulturális Központ
Nyíregyháza, Szabadság tér 9.

Jegyek:
Online ide kattintva elérhetőek.