Szekérre Tirpák!

2021. augusztus 14. Nyíregyháza, Kossuth tér

“Szekérre Tirpák!” címmel szervez családi délutánt a Nyíregyházi Városvédő Egyesület augusztus 14-én. Színes programokon keresztül ismerhetik meg Nyíregyháza helyi értékeit, történelmét, kulturális örökségét, erősítve a helyi identitástudatot, gyökereket, hovatartozás érzését. A program keretében a rendezvényre ellátogató, a helyszínen regisztrált résztvevőket megajándékozzák Urbán Teréz: Nyíregyháza utcaneveinek története és utcanévlexikona című könyvével, amely 1753-tól napjainkig veszi számba az utcaneveket, névváltozásokat, és azokon keresztül mutatja be Nyíregyháza történelmét.

Időpont: 2021. augusztus 14.
Helyszín: Nyíregyháza, Kossuth tér

PROGRAM:

14:00 – 14:10 MEGNYITÓ
14.10 – 18.00 RENDEZVÉNYSÁTOR

• Kiállítás – Nyíregyháza képekben régen és most
  • Korabeli játszóház gyermekeknek
  • Felolvasás, előadás – nyíregyházi írók, költők műveiből. előadóművészek közreműködésével
  • Könyvbemutató

14.30 – 16.00 Az evangélikus templomtorony látogatása
14.30 – 16.10 Városnézés szekéren, ahogyan a tirpák telepesek Nyíregyházára érkeztek. Nyíregyháza belvárosának bemutatása helytörténésszel és idegenvezetővel
16:15 – 17.50 Könyvbemutató, beszélgetés a szerzővel, majd a könyvek osztása, dedikálása
14:00 – 16:00 Városnézés kerékpáron, idegenvezetővel, több, előre meghirdetett turnusban
17:50 – 18:00 A PROGRAM ZÁRÁSA

A rendezvényen a részvétel INGYENES!

A rendezvényen való részvétel az aktuális járványügyi intézkedések betartása mellett lehetséges. (Amennyiben a járványügyi helyzet úgy alakul, hogy a személyes találkozásra nem lesz lehetőség, a szervezők a programot átdolgozzák.)